Soda Oczyszczona

SODA OCZYSZCZONA – wodorowęglan sodu. Uniwersalny Lek Tani Jak Barszcz…

Każdy z nas powinien mieć DUŻE ILOŚCI tego „proszku”  (którym jest soda oczyszczona) w swoim domu, bo ma tak niesamowicie ogromne zastosowanie i tak pozytywne właściwości, że pozostaje tylko żałować, iż przez sporą część swojego życia, nie miało się pojęcia o jej zastosowaniu (o tak szerokim działaniu)…

Pamiętam jak w dzieciństwie (kiedy nie było zbyt wielu leków, kiedy z pieniędzmi w domu rodzinnym było krucho) – jak były takie sytuacje, że komuś z naszej rodziny coś zaszkodziło, „siadło na żołądku” jakieś jedzenie, to mama przygotowywała miksturę składającą się z sody oczyszczonej, wody, octu i szczypty cukru. Taką wymieszaną miksturę (jeszcze musującą) wypijało się i to powodowało, że człowiek albo w końcu zwymiotował, albo miał „przeczyszczenie” i od tego momentu wszystko zaczynało się stabilizować, organizm zaczynał normalnie funkcjonować.

Wodorowęglan Sodu (soda oczyszczona)

Z tym „środkiem” można wyczyniać cuda 🙂 i co jest najważniejsze – jest on dla nas korzystny, zdrowy… Sody oczyszczonej można używać w aspektach zdrowotnych, dbając o higienę osobistą, zastępując nią niektóre kosmetyki…, używać jej do sprzątania domu, czy nawet jako dodatek spożywczy (np. używając jej do wypieku chleba lub tzw. „proziaków”… zamiast proszku do pieczenia).

Niektórzy ludzie używają sody oczyszczonej do mycia włosów/głowy (zastępują nią szampon) – wystarczy zrobić „papkę” (wymieszać trochę sody z wodą), nałożyć na włosy i skórę głowy, wmasować i później spłukać. Soda eliminuje np. łupież.

Można przygotowywać płukanki do jamy ustnej z sodą oczyszczoną – eliminuje ona brzydkie zapachy, także świetnie się sprawdza w tym przypadku. Można nią również zastąpić znane od lat antyperspiranty – spora część tych kosmetyków zawiera aluminium. „Wcierając” sobie antyperspirant pod pachami, powoduje się, że blokowane jest wydzielanie się potu, a aluminium wnika do organizmu i szkodzi człowiekowi (jest to niebezpieczna neurotoksyna). Więc lepiej do tego celu wykorzystać wodorowęglan sodu, który pochłania brzydki zapach potu i nie szkodzi człowiekowi.

…jak jesteśmy przy brzydkich zapachach, to warto wspomnieć, że np. z dywanów również możemy pozbyć się brzydkich zapachów – wystarczy posypać dywan sodą oczyszczoną i zostawić tak np. na całą noc, a rano poodkurzać ten dywan i smród powinien zniknąć.

Jej zastosowanie jest ogromne – ja osobiście na przykład całkowicie wyeliminowałem ze swojego życia już kilka lat temu – sklepowe pasty do zębów. Zastąpiłem je sodą oczyszczoną i wodą utlenioną (wystarczy nasypać na szczoteczkę tyle sody, ile się da, pokropić kilkoma kroplami wody utlenionej i czyścić zęby) – po „dłuższym” stosowaniu zauważyłem, że świetnie ten „zestaw” radzi sobie z osadami na zębach powstającymi w wyniku picia herbaty/kawy. Dawniej (używając tych znanych – szkodliwych…) past do zębów – co jakiś czas musiałem wybrać się do dentysty, aby usunąć kamień nazębny. Teraz ten problem nie istnieje.

Używamy również sody oczyszczonej w domu do czyszczenia mocniej zabrudzonych powierzchni – np. piekarnik w środku, który mieliśmy ochlapany tłuszczem i ten tłuszcz już był przypalony… wyczyścił się rewelacyjnie (tutaj zastosowałem sodę do zasypania brudnej powierzchni i spryskałem ją octem – niektórzy twierdzą, że nie powinno się łączyć tych 2 produktów… u mnie to zadziałało).

Sodę oczyszczoną można również dosypywać do prania ubrań. Można zrobić z niej „pastę” (rozmieszać ją po prosu z małą ilością wody + ewentualnie dodać kilka kropli olejku eterycznego dla ładnego zapachu w domu) i czyścić nią w domu podłogi, szafki, zlewozmywak itd.
Można usunąć tłuste plamy (np. po oleju) przy użyciu sody – wystarczy nasypać jej trochę na plamę i odczekać do czasu, kiedy wchłonie ten tłuszcz/olej…

Długo by o tym pisać, bo tych opcji wykorzystania sody oczyszczonej jest naprawdę mnóstwo, ale przejdźmy do tego, co prawdopodobnie najbardziej interesuje czytelników tego artykułu – czyli do aspektów zdrowotnych związanych z sodą.

Soda Oczyszczona – Uniwersalny Lek „Tani Jak Barszcz”

Na początek jeden przykład z „własnego podwórka”.
Mamy w rodzinie osobę, która bardzo często ma problem ze zgagą – od czasu kiedy jej powiedzieliśmy o sodzie oczyszczonej, rzeczywiście ją stosuje w tych sytuacjach i jest niesamowicie zadowolona, ponieważ wypicie szklanki wody z łyżeczką sody, w jej przypadku eliminuje bardzo szybko tę nieprzyjemną dolegliwość.

U nas w domu, również pijemy sobie sodę oczyszczoną jak tylko o niej pamiętamy. Warto pić wodorowęglan sodu, bo pomaga usuwać nam toksyny z organizmu, niszczy grzyby, więc jeśli mamy zagrzybiony organizm (lub jeśli np. ma ktoś „raka”, który też jest grzybem) – będzie to bardzo pomocne…

Soda oczyszczona

…ale teraz przejdźmy do tego, co myśli na temat wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej) dr Mark Sircus

Otóż uważa on, że soda oczyszczona jest najtańszym, uniwersalnym lekiem na świecie, który niesie za sobą potężne korzyści dla naszego zdrowia.
Według niego KAŻDY człowiek w pewnym wieku powinien spożywać wodorowęglan sodu, bo go zwyczajnie zaczyna brakować w naszych organizmach, co przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, chorób…

Oficjalna strona doktora: https://drsircus.com

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry