Pępek odgrywa ogromną rolę w naszym życiu w kwestii zdrowia, chociaż nadal stosunkowo niewielu ludzi o tym wie, a tym bardziej nie słyszy się za bardzo o tym, aby np. lekarze stosowali różne metody związane z tą częścią ciała w celu uzdrowienia pacjenta.
Pępek jako centrum energetyczne naszego ciała i „punkt” uzdrawiania organizmu
Po poczęciu, pępek jest pierwszą częścią ciała organizmu człowieka, jaka się tworzy. Po ukształtowaniu łączy się z łożyskiem matki za pośrednictwem pępowiny. Okazuje się, że wszystkie żyły organizmu połączone są z naszym pępkiem, więc jest to BARDZO WAŻNE dla nas miejsce. Wystarczy zrozumieć jego potencjał i zarazem potęgę, aby móc samodzielnie samym sobie pomóc w razie problemów zdrowotnych, czy też działając profilaktycznie przy wykorzystaniu pępka – dbać o dobry stan swojego zdrowia.
Pępek jako miejsce, od którego zaczęło się nasze życie – ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia, zarówno tego fizycznego, jak również psychicznego, emocjonalnego, czy też duchowego.
Dla dziecka rozwijającego się w łonie matki, pępek jest naturalnym źródłem pozyskiwania tlenu oraz wszelkich składników odżywczych od swojej matki, natomiast w dorosłym życiu nadal odgrywa on ogromną rolę, dzięki połączeniu z żyłami, systemem nerwowym…
Jak wykorzystać swój pępek w celu uzdrowienia siebie?
Metody związane z tą kwestią są różne. Aby uzdrowić swoje ciało, psychikę… poprzez pępek – stosuje się np.:
- stymulację całego brzucha za pośrednictwem pępka. Metoda polega na odpowiednim uciskaniu pępka przy pomocy palców lub specjalnego narzędzia.
- wlewanie do pępka różnych NATURALNYCH olejków eterycznych lub innych substancji (np. alkoholu), które doprowadzają do uzdrowienia, równowagi w organizmie…
W czym może Ci pomóc systematyczna stymulacja pępka np. palcami? Przede wszystkim:
- Łagodzi różnego rodzaju bóle
- Wpływa korzystnie na wzrok (widzenie)
- Wzmacnia odporność organizmu
- Pozytywnie wpływa na trawienie
- Ułatwia organizmowi detoksykację (usuwanie toksyn z organizmu)
- Minimalizuje nerwowość
- Wpływa na prawidłowe krążenie krwi i przypływ energii
- Wspomaga odchudzanie (zmniejsza łaknienie)
- Pomaga w przypadku bezsenności
Jakich olejków eterycznych oraz innych substancji używać i w czym one pomogą wlewane do pępka?
Zanim przejdziemy do właściwości/działań zdrowotnym – trzeba tutaj koniecznie podkreślić, że należy do pępka wlewać TYLKO I WYŁĄCZNIE NATURALNE SUBSTANCJE! Stosując sztuczne, syntetyczne substancje, można sobie zaszkodzić.
…i tak na przykład, działanie uzdrawiające w przypadku konkretnych dolegliwości, schorzeń mają:
- Olejek Neem – systematyczne wkraplanie np. kilku kropli (przykładowo przed snem) do pępka, pomaga w pozbyciu się trądziku i pryszczy
- Olejek Musztardowy – działa korzystnie na jelita, likwiduje szkodliwe bakterie, oczyszcza organizm z toksyn
- Olejek Migdałowy – jego wkraplanie do pępka pomoże uzyskać promienną, rozświetloną twarz
- Olejek Kadzidłowy – jego stosowanie w pępku, pomaga w przypadku słabego wzroku, suchości oczu i skóry, alergii, bólu kolan i stawów, problemów z trzustką, dolegliwości związanych z żołądkiem lub jelitami. Ten olejek ma ogromne zastosowanie i działa na różnego rodzaju bóle.
- Olejek Sezamowy – wzmacnia kości i uśmierza ból związany ze stawami
- Olejek Tymiankowy (może on powodować uczulenie lub podrażnienia skóry, dlatego przed nałożeniem do pępka, koniecznie trzeba rozcieńczyć go z innym olejem – np. z olejem kokosowym, migdałowym, albo z oliwą z oliwek). Natomiast ten olejek pomoże w obniżeniu ciśnienia krwi i stresu serca, w wzmocnieniu mięśni serca. Olejek tymiankowy pomoże również usunąć toksyny z organizmu, jak również nadmiar wody i soli. Ma on działanie wykrztuśne – może pomóc w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi, płucami.
- Olej Kokosowy – jego systematyczne nakładanie (wmasowywanie w pępek) może np. zwiększyć płodność
Warto pamiętać też, że nie tylko olejki eteryczne lub oleje można stosować w pępku – można również wykorzystywać alkohole do uzdrowienia. Na przykład:
- Stosuj BRANDY – trzymanie w pępku wacika nasączonego tym alkoholem, można złagodzić skurcze i bóle menstruacyjne
- SPIRYTUS – wlanie niewielkiej ilości tego alkoholu do pępka i np. rozmasowanie wokół pępka lub pozostawienie go, albo też trzymanie nasączonego wacika spirytusem w pępku, wspomaga organizm z walce z przeziębieniem, grypą… (trzeba to robić systematycznie – codziennie)
Warto pamiętać o mocy jaką ma nasz pępek, gdzie przy użyciu odrobiny wiedzy, świadomości – możemy znacznie poprawić swoje zdrowie, samopoczucie, czy też sami siebie uzdrowić z przeróżnych chorób/dolegliwości.
Te powyżej wspomniane olejki oraz alkohole, to tylko przykłady – warto zastanowić się też nad innymi olejkami, czy też np. ziołami (w postaci herbatek – przykładowo z rumianku), które można by było sobie podawać do pępka i jakie korzyści mogą z tego płynąć dla naszego zdrowia.