pepek-uzdrawianie-czlowieka-energia

PĘPEK. Jak Uzdrowić Siebie Poprzez Pępek?

Pępek odgrywa ogromną rolę w naszym życiu w kwestii zdrowia, chociaż nadal stosunkowo niewielu ludzi o tym wie, a tym bardziej nie słyszy się za bardzo o tym, aby np. lekarze stosowali różne metody związane z tą częścią ciała w celu uzdrowienia pacjenta.

Pępek jako centrum energetyczne naszego ciała i „punkt” uzdrawiania organizmu

Po poczęciu, pępek jest pierwszą częścią ciała organizmu człowieka, jaka się tworzy. Po ukształtowaniu łączy się z łożyskiem matki za pośrednictwem pępowiny. Okazuje się, że wszystkie żyły organizmu połączone są z naszym pępkiem, więc jest to BARDZO WAŻNE dla nas miejsce. Wystarczy zrozumieć jego potencjał i zarazem potęgę, aby móc samodzielnie samym sobie pomóc w razie problemów zdrowotnych, czy też działając profilaktycznie przy wykorzystaniu pępka – dbać o dobry stan swojego zdrowia.

Pępek jako miejsce, od którego zaczęło się nasze życie – ma ogromny wpływ na stan naszego zdrowia, zarówno tego fizycznego, jak również psychicznego, emocjonalnego, czy też duchowego. 

Dla dziecka rozwijającego się w łonie matki, pępek jest naturalnym źródłem pozyskiwania tlenu oraz wszelkich składników odżywczych od swojej matki, natomiast w dorosłym życiu nadal odgrywa on ogromną rolę, dzięki połączeniu z żyłami, systemem nerwowym…

pepek-mama-w-ciazy

Jak wykorzystać swój pępek w celu uzdrowienia siebie?

Metody związane z tą kwestią są różne. Aby uzdrowić swoje ciało, psychikę… poprzez pępek – stosuje się np.:

 • stymulację całego brzucha za pośrednictwem pępka. Metoda polega na odpowiednim uciskaniu pępka przy pomocy palców lub specjalnego narzędzia.
 • wlewanie do pępka różnych NATURALNYCH olejków eterycznych lub innych substancji (np. alkoholu), które doprowadzają do uzdrowienia, równowagi w organizmie…

W czym może Ci pomóc systematyczna stymulacja pępka np. palcami? Przede wszystkim:

 1. Łagodzi różnego rodzaju bóle
 2. Wpływa korzystnie na wzrok (widzenie)
 3. Wzmacnia odporność organizmu
 4. Pozytywnie wpływa na trawienie
 5. Ułatwia organizmowi detoksykację (usuwanie toksyn z organizmu)
 6. Minimalizuje nerwowość
 7. Wpływa na prawidłowe krążenie krwi i przypływ energii
 8. Wspomaga odchudzanie (zmniejsza łaknienie)
 9. Pomaga w przypadku bezsenności

Jakich olejków eterycznych oraz innych substancji używać i w czym one pomogą wlewane do pępka?

Zanim przejdziemy do właściwości/działań zdrowotnym – trzeba tutaj koniecznie podkreślić, że należy do pępka wlewać TYLKO I WYŁĄCZNIE NATURALNE SUBSTANCJE! Stosując sztuczne, syntetyczne substancje, można sobie zaszkodzić.

…i tak na przykład, działanie uzdrawiające w przypadku konkretnych dolegliwości, schorzeń mają:

 • Olejek Neem – systematyczne wkraplanie np. kilku kropli (przykładowo przed snem) do pępka, pomaga w pozbyciu się trądziku i pryszczy
 • Olejek Musztardowy – działa korzystnie na jelita, likwiduje szkodliwe bakterie, oczyszcza organizm z toksyn
 • Olejek Migdałowy – jego wkraplanie do pępka pomoże uzyskać promienną, rozświetloną twarz
 • Olejek Kadzidłowy – jego stosowanie w pępku, pomaga w przypadku słabego wzroku, suchości oczu i skóry, alergii, bólu kolan i stawów, problemów z trzustką, dolegliwości związanych z żołądkiem lub jelitami. Ten olejek ma ogromne zastosowanie i działa na różnego rodzaju bóle.
 • Olejek Sezamowy – wzmacnia kości i uśmierza ból związany ze stawami
 • Olejek Tymiankowy (może on powodować uczulenie lub podrażnienia skóry, dlatego przed nałożeniem do pępka, koniecznie trzeba rozcieńczyć go z innym olejem – np. z olejem kokosowym, migdałowym, albo z oliwą z oliwek). Natomiast ten olejek pomoże w obniżeniu ciśnienia krwi i stresu serca, w wzmocnieniu mięśni serca. Olejek tymiankowy pomoże również usunąć toksyny z organizmu, jak również nadmiar wody i soli. Ma on działanie wykrztuśne – może pomóc w przypadku problemów z górnymi drogami oddechowymi, płucami.
 • Olej Kokosowy – jego systematyczne nakładanie (wmasowywanie w pępek) może np. zwiększyć płodność

pepek-centrum-energetyczne-czlowieka

Warto pamiętać też, że nie tylko olejki eteryczne lub oleje można stosować w pępku – można również wykorzystywać alkohole do uzdrowienia. Na przykład:

 • Stosuj BRANDY – trzymanie w pępku wacika nasączonego tym alkoholem, można złagodzić skurcze i bóle menstruacyjne
 • SPIRYTUS – wlanie niewielkiej ilości tego alkoholu do pępka i np. rozmasowanie wokół pępka lub pozostawienie go, albo też trzymanie nasączonego wacika spirytusem w pępku, wspomaga organizm z walce z przeziębieniem, grypą… (trzeba to robić systematycznie – codziennie)

Warto pamiętać o mocy jaką ma nasz pępek, gdzie przy użyciu odrobiny wiedzy, świadomości – możemy znacznie poprawić swoje zdrowie, samopoczucie, czy też sami siebie uzdrowić z przeróżnych chorób/dolegliwości.

Te powyżej wspomniane olejki oraz alkohole, to tylko przykłady – warto zastanowić się też nad innymi olejkami, czy też np. ziołami (w postaci herbatek – przykładowo z rumianku), które można by było sobie podawać do pępka i jakie korzyści mogą z tego płynąć dla naszego zdrowia.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry