MIÓD i Produkty Pochodne

Wyświetlanie 1–15 z 73 wyników

Miód ma zdecydowanie działanie korzystne dla naszego zdrowia, na co zwracają uwagę nawet naukowcy, a ogólnie jest to znany „specyfik” od wieków i wykorzystywany nie tylko w aspektach zdrowotnych, ale również kosmetycznych (np. do poprawy wyglądu i zdrowia skóry).
Część ludzi wykorzystuje miód jako alternatywę dla cukru, zastępując tamten niekorzystny dla zdrowia człowieka „słodzik” – do słodzenia kawy, herbaty i innych napojów. Świetnie sprawdza się jako dodatek wspomagający leczenie różnych chorób i infekcji (bardzo przydatny w przypadku przeziębienia i grypy), bardzo korzystnie działa na układ krwionośny.

Miód to ok. 80% cukrów i do 20% wody. Ta przepyszna substancja, to nie tylko proteiny, aminokwasy, czy też kwasy organiczne – to również bogate źródło minerałów takich jak: żelazo, magnez, wapń, potas fosfor… a także witaminy z grupy B, C, A oraz kwas pantotenowy i foliowy.

Właściwości miodu zależą głównie od jego rodzaju. Co prawda w Polsce większość ludzi skupia się przede wszystkim na miodzie wielokwiatowym, aczkolwiek warto poznać również nie tylko walory smakowe innych gatunków miodu, ale także specyfikę ich działania, ponieważ każdy z nich trochę inaczej działa i w określonych sytuacjach na przykład miód spadziowy lub gryczany lepiej się sprawdzi, niż miód wielokwiatowy.

Na rynku polskim najbardziej znane rodzaje miodu, to: miód wielokwiatowy, spadziowy, gryczany, rzepakowy, akacjowy, lipowy – natomiast coraz bardziej docenianym na świecie (i powoli także w Polsce) ze względu na korzystne działanie zdrowotne – jest miód Manuka.

Warto też wspomnieć, że sprzedawany miód od pszczelarzy, może mieć charakter sezonowy, czyli np. miód wielokwiatowy może być wiosenny lub jesienny i będzie się on różnił barwą, delikatnie smakiem… Nie każdy miód przypadnie do gustu pod względem smaku danej osobie, dlatego warto próbować wszystkich i bazując na korzyściach zdrowotnych oraz smakowych – wybrać te najkorzystniejsze dla siebie.

W tym artykule na blogu, można znaleźć więcej informacji na temat właściwości poszczególnych rodzajów miodu:
„MIÓD – Płynne Złoto w Starożytnych Czasach…”
www.ulukasza.pl/miod-plynne-zloto-w-starozytnych-czasach/

Zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi ofertami miodu dostępnymi w naszym sklepie i do zamawiania (opłacone zamówienia z reguły szybko są realizowane w dni robocze).

Przewiń do góry